Przemysław Spych.   Kufer ze skarbami. 

 

          Zaskrzypiały zawiasy i uniosło się  wieko starego, drewnianego kufra ze skarbami. Roztoczyła się delikatna woń wanilii i cynamonu ...  W kufrze można poszperać i wybrać coś dla siebie, albo dla kogoś.

 

 

          Kufer będzie miejscem żywym, do którego będę wkładał to i owo. Przygotowane do oprawy fotografie podzielone są na kolekcje, a każda z nich ma jakiś wspólny mianownik. Drukowane są one na pięknym, szlachetnym, grubym, naturalnym białym papierze.

 

          

           Porady dotyczące oprawy fotografii i zasad składania zamówień zamieszczone są na dole tej strony.

 

 

Kolekcja   "Okruchy"

 

          Jeżdżąc po Polsce lubię zatrzymać się na wsi, przy drewnianym płocie i zamienić kilka zdań z właścicielami. Lubię też w małym miasteczku kupić słodką bułkę z jagodami i cieszyć się jej smakiem na ławce pod drzewem. Polska jest kolorowa i piękna. Wystarczy zjechać z głównych tras, zwolnić, wyłączyć radio i rozejrzeć się. Część fotografii wykonana była w muzeach etnograficznych.

Fotografie można zamówić w cenie 25 zł za sztukę.

 

Kolekcja Okruchy

Cofnij

 

Kolekcja   "Ecce Homo"

 

          Szukając dobra wśród ludzi i ocierając się o otaczające nas zło w naturalny sposób kierujemy w końcu nasze myśli w stronę rozważań filozoficzno – religijnych. Nasza tradycja, kultura i duchowa identyfikacja to chrześcijaństwo. Sama postać Chrystusa ma dla mnie przekaz niezmiernie uniwersalny i ... alegoryczny.

Fotografie można zamówić w cenie 25 zł za sztukę.

 

Kolekcja Ecce Homo

Cofnij

 

Kolekcja    „W drodze”

 

          Nepal to tygiel kulturowy, gdzie buddyzm i hinduizm przeplatają się. Buddyzm tybetański to religia praktykowana niemal wszędzie i w niemal każdej wolnej chwili. Ludzie zamieszkujący wysokie himalajskie doliny zapraszają do domów, a mnisi zapraszają do świątyń. Zadają jedno pytanie - choć na wiele sposobów. Czy masz jakąś ścieżkę duchową? Jeśli tak  –  wejdź do naszej świątyni i ... pomódl się po swojemu.

Fotografie można zamówić w cenie 30 zł za sztukę.

 

Kolekcja W drodze

Cofnij

 

Kolekcja   "Parzenica"

 

          Podhale jest dla mnie miejscem szczególnym. Tutaj zachwyca mnie krajobraz i ... zapach palonego drewna. Tutaj mgła jest bardziej magiczna. Tutaj las jest bardziej tajemniczy. Tutaj lato jest trochę chłodniejsze a zima trochę dłuższa. Tutaj jest moja inspiracja. Tutaj jestem ... bliżej mojego nieba.

Fotografie można zamówić w cenie 25 zł za sztukę.

 

Kolekcja Parzenica

Cofnij

 

Porada.  Jak oprawić fotografie?

 

          Najstosowniejsze wydaje się oprawienie fotografii w passe-partout. Fotografie są tak przygotowane, że jest kilka możliwości wyeksponowania zdjęć. Wewnętrzne wymiary passe-partout można dobrać tak, aby:

          a/ pokrywały się one z nominalnymi wymiarami fotografii – np. 15x22,5 cm.

          b/ pokrywały się one z ramką wokół fotografii – np. 16x23,5 cm.

          c/ były o centymetr większe niż wyżej wymieniona ramka – np. 17x24,5 cm. - wówczas widoczna będzie także ramka z cieniem, a napisy pod zdjęciem będą już zakryte.

 

          Passe-partout powinno stanowić dla fotografii (ale też dla każdej innej grafiki) dość szerokie tło. Całość można umieścić za szybą w ramie lub antyramie. Szkło zabezpiecza przed uszkodzeniem i częściowo przed niszczącym działaniem promieniowania UV. Rynek oferuje również szkło z filtrem UV. Zamknięcie wydruku za szybą z filtrem UV w drewnianej ramie uszczelnionej od tyłu taśmą wydaje się najsolidniejszym zabezpieczeniem fotografii jak również każdej innej grafiki.

 

 

Porada.  Jak zamawiać?

 

1. Przy tytułach kolekcji podane są ceny fotografii.

2. Każda fotografia ma tytuł (taki jak tytuł kolekcji) i indywidualny numer. W ten sposób  łatwo zidentyfikować i zamówić konkretne zdjęcie lub zdjęcia. Na przykład: „Okruchy 6”, albo „Ecce Homo 1”.

3. Zamówienia proszę wysyłać na adres mailowy p.spych@pspych.com. W zamówieniu proszę podać:

          a/ dokładne dane teleadresowe, na które ma zostać wysłana paczka

          b/ ewentualnie dane do wystawienia rachunku

          c/ aktualny adres e-mail i telefon (dla kuriera).

4. Wysyłka odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej po uregulowaniu należności przelewem. Koszt wysyłki wynosi 16 zł i będzie dodany do zamówienia.

5. Każdorazowo prześlę potwierdzenie, że zamówienie otrzymałem oraz informację kiedy i w jakiej formie będzie zrealizowane.

6. Ponieważ dużo podróżuję po kraju to realizacja zamówienia może potrwać kilka dni za co z góry przepraszam.