Przemysław Spych.   Półka druga.  "Historia pewnego Chrystusa"

 

          Album „Historia pewnego Chrystusa” został wydany. Lipiec 2015. To książkowa wersja wystawy zatytułowanej „Jankowy Chrystus”. Wystawa i album są fotograficznym zapisem powstawania figury Chrystusa Ukrzyżowanego, która wyszła spod dłuta Jana Ziędera z Chochołowa. Wystawę i jednocześnie pierwowzór albumu stanowi 15 plansz, na których obok fotografii znajdują się cytaty ks. prof. Józefa Tischnera.  Album jest rozszerzony o pewne treści i elementy, ponieważ chciałem wyciągnąć ze zdjęci i słów księdza profesora pewną symbolikę, która wydawała mi się istotna i trafna. Wystawa „Jankowy Chrystus” żyje swoim życiem. Była w kilku ciekawych miejscach i wędruje dalej. Informacje na jej temat można znaleźć w historii zakładki „ostatnio zanotowane”. Teraz możesz mieć tę historię dla siebie.

 

 

„Historia pewnego Chrystusa”.  JAK ZAMÓWIĆ?  Informacje na dole tej strony.

„Historia pewnego Chrystusa”.  Miło mi będzie jak podzielisz się refleksją po zapoznaniu się z jego treścią.

„Historia pewnego Chrystusa”.  Poniżej refleksje, za które dziękuję.

 

Oto kilka wpisów, jakie znalazły się w księdze pamiątkowej towarzyszącej wystawie i spotkaniom autorskim, a które dotyczą przecież także albumu.

 

 

 

 

 

 

 

 

mail z dnia 25.11.2015

Pierwszy raz przeczytałem „Historię pewnego Chrystusa”  podczas podróży służbowej do Płońska. Było to dla mnie nie lada przeżycie. Nie wiem jak udało Ci się tak trafnie dopasować zdjęcia rzeźbienia Chrystusa z cytatami.
W tym zwariowanym świecie potrzebujemy właśnie takiego zestawienia, które z jednej strony przykuje nasza uwagę, a z drugiej poruszy na nowo nasze serca. Jest jeden podstawowy warunek - musisz chcieć się zatrzymać, a ta książka była dla mnie znakiem STOP. Powracałem do niej wiele razy, tak jak teraz siedząc na lotnisku we Frankfurcie (mam ja cały czas przy sobie w torbie) i za każdym razem inny fragment bardziej do mnie przemawia, myśląc o pokorze, przysługach, miłości i wierze.
Światło i Nadzieja to chyba klucz do szczęścia, ponieważ z jednej strony na nas spływają, a z drugiej muszą być w nas żeby wiedzieć, czego i kogo szukać oraz być świadectwem.
Za każdym razem wracając z wojaży do domu mam przed oczyma oczy Chrystusa i cytat:
"Człowiek wtedy może powiedzieć, że naprawdę ma nadzieję, gdy wie, że gdzieś ktoś na niego czeka".
Krystian Kula Opole

 

Jak zamówić album.

"Historia pewnego Chrystusa"

Rok wudania 2015

Wydawnictwo Hamal

ISBN 978-83-939148-1-4

Format: 225 x 235 mm

Liczba stron: 40

Oprawa miękka

 

Zamówienia proszę kierować do mnie drogą mailową. Album kosztuje 15 złotych. Plus koszt wysyłki.